התקנת פרקטים

תוכן עניינים

פרקט עץ, פרקט למינציה ופרקטים נוספים

רצפת פרקט היא יפה ויעילה ועל כן ניתן לראות יותר ויותר בתים פרטיים ועסקים שמרצפים בשיטה זו בהתאמה ישנם עסקים רבים שהוקמו כדי לתת מענה לדרישה ההולכת וגוברת של התקנת פרקטים יש פרקטים מסוגים שונים המספקים מענה לדרישות עיצוביות ושימושיות שונות. יש פרקט עץ, פרקט למינציה סינטטי, פרקט העשוי שכבות דחוסות ועוד מגוון רב, כמו כן יש שיטות התקנה רבות שמותאמות לסוגים הרבים של הפרקטים המצויים בשוק. נסקור במאמר זה חלק מהשיטות.

שיטות התקנת פרקט עץ ופרקט למינציה סינטטי

שיטת התקנה שמתאימה לפרקט למינציה ולפרקטים רב שכבתיים היא התקנה צפה שבה מונחים הלוחות על משטח ספוג וננעלים על ידי קליק ביניהם. זוהי שיטה מהירה, חסכונית ונקיה אך אינה אקוסטית. שיטה אחרת מתאפשרת רק כאשר הרצפה בבית היא ישרה ומפולסת ומתאימה לפרקט גושני, פרקט עץ אמיתי רב שכבתי ונקראת התקנת פרקטים באמצעות הדבקה. בשיטה זו מדביקים את הלוחות ישירות לרצפה ומספקים אקוסטיקה טובה ואפשרות לתיקון מידי אם נוצרת בעיה. ניתן להדביק את הלוחות על הרצפה בין אם היא רצפת בטון, אריחים או קרמיקה. לאותם סוגי פרקטים שהזכרנו ניתן להשתמש בשיטת התקנה הנקראת מסמור. התקנת פרקטים על ידי מסמור נעשית בלא שניתן לראות את המסמרים כלפי חוץ על ידי מי שהולך על הרצפה.

 

בחירת מתקין פרקט עץ

התקנת פרקט היא חשובה ביותר שכן היא תקבע את המראה של הבית. לאחר ההתקנה נניח על הרצפה החדשה את כל הריהוט שלנו ולא נרצה להזדקק לתיקונים נוספים שיקשו עלינו את היום. זאת הסיבה שבחירת מתקין לביצוע התקנת פרקטים היא חשובה ודורשת הבנה ומקצועיות. מתקין פרקט עץ או פרקט למינציה חייב שתהיה לו סבלנות, מיומנות ויכולת להבחין בפרטים הקטנים. השתדלו לשכור את שירותיו של מתקין לצורך התקנת פרקטים רק לאחר שקיבלתם המלצות אמינות מלקוחות שלו שיצאו מרוצים. לפעמים החברות שמוכרות את הפרקטים מספקות גם את בעלי המקצוע להתקנת פרקטים. וודאו כי בעל המקצוע שנשלח אליכם יודע באיזו שיטה עליו להתקין את הפרקט ומומחה בהתקנת הפרקט המסוים אותו רכשתם בין אם זה פרקט עץ או פרקט למינציה. במידה ומתאפשר לכם לבחור את המתקין שלכם אל תתפשרו על איכות ההתקנה.

לפני ההחלטה על המתקין שיבצע לכם את התקנת הפרקטים חשוב מאוד לבדוק שאכן הוא מחזיק בידו רישיון לכך ושהוא נותן לכם אחריות על איכות העבודה ועל תקלות שנבעו מעבודה לא נכונה וגם על נזק שעלול להיגרם ללוחות הפרקט עצמם.

התקנת פרקטים באופן עצמאי

אם רכשתם פרקט למינציה ויש לכם היכולות הפיסיות המתאימות אתם יכולים להתקין את הפרקט בעצמכם. אך אם רכשתם פרקט עץ אל תנסו אפילו להתמודד ושיכרו את שירותיו של מתקין כפי שפירטנו קודם. הוא יבצע את הגימור המתאים וישאיר לכם רצפת פרקט להתפנק עליה.

התקנת פרקטים מעץ התקנת פרקט עץ פרקץ עץ התקנה
תמונה של התקנת פרקטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם הקדם!

לקבלת הצעה השאירו פרטים
Call Now Button דילוג לתוכן