על נזקי המים שיש על רצפת פרקט עץ

תוכן עניינים

הפרקט נחשב לאחד מסוגי הריצוף היפים והמושקעים ביותר שיש. זה גם פרקט היטב שסופג חבלות, הוא נחשב למבודד מוצלח למדי, ונעים מאד למגע ומותאם לחדרים רבים בבית.

אולם מצד שני, זה גם סוג של ריצוף שיש לשים לב אליו בכל מה שקשור למגע עם מים. נכון להיום, פרקט למינציה או פרקט עץ שבאים במגע עם כמות גדולה של מים – עלולים עם הזמן לסבול מבעיות שונות.

מדוע זה קורה? כשמים נוגעים בעץ או בחומר דמוי עץ כמו בפרקט הלמינציה הם משפיעים עליו מבפנים ומשנים את ההרכב שלו – וזה משפיע על האיכות של הפרקט. אז על אילו נזקים מדובר ואיך מתמודדים עימם?

הנזק והדרכים לתקן ולהימנע

  • מה הבעיה המרכזית?

כאשר מים חודרים לתוך פרקט עץ או פרקט למינציה, עיקר הסיכון הוא בהתנפחות של העץ. כשיש התנפחות חשוב להבין שבעצם הפרקט נהרס מבפנים. הוא נעשה רך יותר, והמגע איתו כבר מרגשי שונה לגמרי ולמעשה הריצוף מאבד מהאיכות שלו ועלול להתפרק לחלוטין אם לא יטפלו בבעיה בהקדם. עוד סכנה אפשרית היא כמובן של ריקבון מבפנים. הדבר מחייב כמובן טיפול מהיר.

  • רצפת עץ נזקי מיםואיך מטפלים בפרקט שנגעו בו מים?

אם אכן כמות גדולה של מים חדרה פנימה לתוך הפרקט, אזי יש לטפל בו בהתאם לסוג שלו. באופן כללי, פרקט למינציה קל יותר לטיפול מאשר פרקט עץ.

בפרקט הלמינציה צריך להסיר את השכבה העליונה, להחליף לספוג חדש ויבש, ולהתקין מחדש את השכבה העליונה. בפרקט העץ צריך לרוב להוציא חלקים רבים בפרקט כי הוא מוסמר ישירות למשטח, ויש גם לגדר את שכבות ההדבקה, ולעתים גם ללטש את העץ כולו מחדש.

 

איך נימנע מבעיות כאלו בעתיד?

אם כבר יש לכם פרקט שהותקן בתוך הבית, צריך פשוט להקפיד לא להרטיב אותו. מעט מים שנשפכו מכוס זה לא נורא – אבל גם אותם כדאי לייבש במהירות. אם מדובר על ממש כמות גדולה של נוזלים יש במהירות לספוג את כל המים, ולא למרוח אותם על כל הפרקט. ב

אופן כללי אם זה פרקט בחדר שינה – רצוי לא להיכנס לשם עם אוכל ושתיה. אפשרות נוספת היא בזמן בחירת הפרקט – לבחור למשל מראש פרקט עץ שעמיד נגד מים. יש פרקטים כאלה, והם אמנם יקרים יותר, אבל היתרון הוא כמובן בנוחות.

רוצים לקבל פרקט איכותי?

בחברת פרקט & שטיח ישיר,אנו מתמחים בהתקנת כל סוגי הפרקטים לבית שלכם – כולל גם פרקטים שעמידים נגד מים. נשמח לסייע לכם בטלפון או בהשארת הפרטים שלכם כאן באתר.

 

חייגו עכשיו!  1700-50-39-40

השאירו פרטים ונחזור אליכם הקדם!

לקבלת הצעה השאירו פרטים
Call Now Button דילוג לתוכן