מה ההבדל בין פרקט עץ מלא לבין פרקט עץ רגיל?

תוכן עניינים

כשאתם רוצים לבחור במשטח חדש לבית שלכם או לעסק או לכל מקום אחר, מן הסתם עולה ישר האפשרות להתקין פרקט עץ. לפרקט העץ יש מגע נעים מאד בכף הרגל, הוא נחשב לעמיד למדי, הניקיון שלו פשוט יחסית, והוא תורם מאד לעיצוב ולאווירה בכל מקום שבו הוא מותקן. יש אם כן המון יתרונות בפרקטים הללו, אך גם צריך להבין שאין רק סוג אחד של פרקט כזה. למעשה, נהוג לחלק אותם לשניים. לעתים יש מי שעושה את החלוקה בין הפרקט ה"רגיל" מעץ לבין הפרקט הגושני – אבל יהיה נכון לבצע את החלוקה בין פרקט העץ הגושני (או עץ מלא) לבין פרקט תלת שכבתי (או רב שכבתי). אז מה ההבדל ביניהם?

להכיר את שני הפרקטים החשובים

  • גוש אחד או כמה שכבות? – ההבדל הבסיסי בין שני סוגי הפרקטים הללו הוא כמובן בהרכב שלכם. פרקט עץ שהוא גושני או מעץ מלא, הוא למעשה פרקט אשר מורכב משכבה אחת, עבה במיוחד, של עץ. מדובר על שיטת התקנה מיוחדת מאד שבה ממסמרים או מדביקים את הפרקט הזה אל תוך הריצוף, ומאחר שזו שכבה אחת גדולה ועבה מתקבל אפקט מרשים במיוחד, ואף ניתן לשייף את הפרקט הזה מעת לעת ולחשוף שכבה חדשה. לעומת זאת, פרקט רב שכבתי כשמו כן הוא. הוא לא מרוכב רק משכבה אחת של עץ גושני, אלא מכמה שכבות. יש פרקטים דו-שכבתיים אך השימוש בה לא מומלץ, ולרוב משתמשים בפרקט עם שלוש שכבות לפחות. השכבות מאפשרות מצד אחד להקנות לפרקט עמידות יוצאת דופן, ומצד שני המחיר של הפרקט הזה קצת יותר נמוך, וגם המראה שלו יפה מאד.

 

  • עמידות ומחיר – מבחינת עמידות, אין מתחרה לפרקט מעץ מלא. בהשוואה לכל סוגי הפרקטים האחרים, פרקט עץ שעשוי משכבה אחת גדולה של עץ איכותי, יספק תמיד את הסחורה – ולכן גם צריך לזכור שמבין סוגי הפרקטים, זה תמיד יהיה הפרקט היקר ביותר שיש. פרקט שהוא רב שכבתי יהיה עמיד כמעט תמיד, אך בכל זאת קצת פחות מהפרקט הגושני. מצד שני – המחיר שלו הוא נוח יותר פעמים רבות. ועבור רוב המקומות בארץ, הפרקט הרב שכבתי עומד יפה בעומס.

 

  • טיפול ותחזוקה – מאחר שבשני המקרים מדובר על פרקט עץ שהוא טבעי לגמרי, יש להקפיד על הוראות דומות יחסית לתחזוקה של עץ. שימו לב שבפרקט הגושני גם אפשר לשייף את השכבה העלינוה אחת לכמה שנים. עם זאת, יש כיום גם פרקטים רב שכבתיים בסקאלה האיכותית יותר, שגם את השכבה העליונה שלהם אפשר לשייף.

מה ההבדל בין פרקט עץ מלא לבין פרקט עץ רגיל?

לקבל את ההחלטה המתאימה עבורכם

כשאתם צריכים לקבל החלטה ולבחור בין הפרקט הגושני לפרקט הרב שכבתי, עליכם לשקלל ביחד כמה וכמה נתונים שונים – התקציב שלכם, המיקום של הפרקט, ועוד.

לקבלת פרטים נוספים על בחירה נכונה של פרקט עץ או פרקט עץ מלא אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של חברת פרקט & שטיח ישיר.

לפרטים ולהזמנות חייגו: חייגו עכשיו! 1700-50-39-40

השאירו פרטים ונחזור אליכם הקדם!

לקבלת הצעה השאירו פרטים
Call Now Button דילוג לתוכן