מונחים מקצועיים על פרקט למינציה שכדאי להכיר

תוכן עניינים

אחד מסוגי הפרקטים הנפוצים ביותר בארץ, ובאופן כללי משטח נפוץ מאד, הוא פרקט למינציה. הפרקט הזה הוא בעצם פרקט מלאכותי. הוא לא עשוי מעץ טבעי אלא מחומרים שהם דמויי עץ. היתרון בפרקט הזה הוא גם במחיר שלו, וגם בעמידות הכללית שלו ובכך שהוא מחקה בצורה מושלמת את המראה של הפרקט הטבעי – אלא שקל יותר לתחזק ולהתקין אותו, ולכן רבים בוחרים בו. כמובן שאם אתם גם מתעניינים בנושא, הרי שיש כל מיני מונחים מקצועיים שקשורים אליו שכדאי להכיר. כך אתם תוכלו לבחור בסוף בפרקט הלמינציה הטוב ביותר לצרכים שלכם!

אז על אילו מונחים מדובר?

  • מונחים מקצועיים על פרקט למינציה שכדאי להכיררמת AC – כל מי שבוחר פרקט למינציה, ישים לב שכל פרקט כזה מגיע עם יחידת מידה שנקראת AC. למה הכוונה בעצם? יחידות הAC מודדות עד כמה הפרקט עמיד נגד שחיקה. הדירוג הוא מ1 עד 5, כאשר ככל שהמספר גבוה יותר, כך הפרקט אמור להיות איכותי יותר ועמיד נגד שחיקה. כשאתם בוחרים בפרקט כזה או אחר כדאי תמיד לשים לב שצריך להיות יחס בין כמות האנשים שתהיה במתחם עם הפרקט, לבין רמת השחיקה שלו. באופן כללי ההמלצה של רוב היבואנים בישראל הוא בכלל לא לבחור בפרקטים עם דרגות AC של 1 או 2 – כי זהו דירוג נמוך מידי שמראה על פרקט באיכות ירודה. פרקט ברמת AC של 3, יכול למשל להתאים לבתים ולדירות מגורים – שם התנועה איננה רבה מידי והפרקט יהיה עמיד. פרקטים בדרגות של 4 או 5 במדד הAC, כבר מתאימים יותר למקומות הומים כמו משרדים.
פרקטי הלמינציה הינם לוחות MDF (שבבי עץ מפסולת תעשייתית) שמעליהם מודבקת מדבקה מנוילנת שקובעת את המראה והעיצוב שלהם. לוחות אלו מנוסרים במפעלים בצורה שמאפשרת התקנה מהירה שלהם תוך שילובם אחד בשני. מפאת תכונות המשטח ודרך התקנתו הייחודית, כל פרקט לימינציה עשוי לסבול לעתים מכמה נזקים:
  • חומר HDF – מונח נוסף שכדאי להכיר הוא HDF. מדובר על החומר שהוא שכבת הבסיס של כל פרקט למינציה. החומר הזה הוא למעשה עשוי מעץ, אבל איננו העץ הטבעי הרגיל מהפרקטים הטבעיים. מדובר על שבבי עץ אשר נלקחו ונדחסו יחד עם חומרים נוספים לצפיפות מסוימת. ככל שמידת הצפיפות של הHDF היא גבוהה יותר – כך פרקט הלמינציה יהיה איכותי יותר, חזק יותר, ובעל התנגדות טובה יותר לאש.
  • עובי – כשמדברים על העובי של פרקט למינציה, יש להבין למה בדיוק הכוונה ולמה המונח מתייחס. העובי של פרקט הלמינציה נמדד ביחס לכל שלוש השכבות שמרכיבות את הפרקט והוא בעצם נמדד בין הקצוות שלו. בהכללה, ככל שפרקט הלמינציה הוא עבה יותר – זה סימן לכך שהוא איכותי יותר. אם הפרקט שלכם פחות עבה מ 6 מ"מ זה סימן לא טוב, וברוב המקרים הטווח שבין 6 ל 10 מ"מ הוא המומלץ.

לבחור בפרקט שאתם חולמים עליו

כעת, אחרי שאתם מכירים יותר לעומק את התחום המרתק של הפרקטים שעשויים מלמינציה, אתם יכולים לקבל החלטות שהן מושכלות יותר. כדאי גם להתייעץ עם מומחים בכל שלב שבו אתם מתלבטים, ולוודא שאתם גם מקבלים הצעת מחיר הוגנת עבור הפרקט.

להזמנות ולפרטים נוספים:  חייגו עכשיו!  1700-50-39-40

השאירו פרטים ונחזור אליכם הקדם!

לקבלת הצעה השאירו פרטים
Call Now Button דילוג לתוכן