שאלות ותשובות

תוכן עניינים

האם פרקט עשוי מעץ אמיתי?

פרקט יכול להיות עשוי מעץ אמיתי אך זה לא מחייב. יש שלוש אופציות מרכזיות: פרקט מעץ מלא טבעי המכונה גם פרקט מעץ גושני בו כל השכבות הן מעץ, יש פרקט רב שכבתי עם כמה שכבות של עץ קל יותר ויש פרקט למינציה שהינו זול יותר והוא סינטטי.

האם פרקט עשוי להתפצל?

כן, פרקט מעץ שנמצא בסביבה של מים ולחות, עלות להתנפח, להתעוות ואף להתפצל. פרקט צריך להיות מותאם לחלל בו הוא נמצא, כך לדוגמא חלל האמבטיה לא יוכל לארח פרקט עץ רגיל.

האם פרקטים עמידים למים?

הפרקטים מעץ אמיתי אינם עמידים למים ומאוד מומלץ שהם יירטבו כמה שפחות מכיוון שעץ שסופג יותר מידי מים מתנפח עם הזמן. הפתרון הוא פרקט למינציה וכשמדובר על משטח חדר האמבטיה, הפתרון הטוב ביותר יהיה פרקט פולימרי שהינו חומר סינתטי שיכול לעמוד בכמויות של מים.

האם ניתן לשפץ פרקט ישן?

כן, ניתן לשפץ פרקט ישן, ניתן לחדש את הצבע שלו ואת הברק שלו עם שמן ולכה מתאימים. כשמדובר על פרקט למינציה, הוא יכול לעבור ניקוי עמוק, ניקוי שיחדש אותו ויספק לו מראה מחודש, יפה ונקי.

מה זה פרקט לשולחן?

פרקט לשולחן כשמו כן הוא, אך הוא יהיה ברוב המקרים פרקט למינציה. הוא מוסיף למראה הטבעי של השולחן אך כדאי לקחת בחשבון ששולחן עלול לסבול מרטיבות ולכן מומלץ שלפרקט יהיה כיסוי כל הזמן, כיסוי שיכול להיות בדמות מפה, שעוונית או כל כיסוי אחר.

כמה עולה לשפץ פרקט ישן?

שיפוץ ובעיקר תיקון פרקט ישן, עשוי להתחיל מכ-300 שקלים, תלוי מה היקף הנזק ועד כמה עבודה יש. רוב אנשי הפרקטים יעדיפו לא להתעסק עם פרקט ישן אלא להתקין אחד חדש.

איך מנקים רצפת פרקט?

אם מדובר על פרקט מעץ, צריך להיזהר עם כמויות גדולות מידי של מים ועדיף להימנע מהם כמה שיותר. מה שצריך הוא שואב אבק שמותאם לשאיבה של רצפה קשה, מטאטא, סמרטוט ספוגי וחומר שמתאים לניקוי פרקטים מעץ. אם הפרקט הוא למינציה, אומנם הוא לא אמור לספוג מים כמו פרקט מעץ אך המים עלולים לחדור בין החריצים, ולכן מומלץ גם פה לעשות שימוש בחומר ייעודי ולהיות עדין עם מים.

איך משפצים רצפת פרקט?

אם הפרקט הוא פרקט למינציה, לא ניתן לצבוע או לשייף אותו. מה שעושים זה ניקוי איכותי, ניקוי עמוק שיחדש אותו. כשמדובר על פרקט מעץ גושני או פרקט רב שכבתי, צריך לנקות אותו בעדינות וצריך למרוח עליו לכה או שמן בהתאם להמלצת המומחים בתחום (לא מומלץ לבחור חומר לבד).

ממה עשויה רצפת פרקט?

כפי שציינו, היא יכולה להיות מעץ טבעי כולה (כל השכבות) והיא יכולה להיות רב שכבתית (או דו שכבתית) מעץ דק וקל וזול יותר. האופציה השלישית והנפוצה יותר היא של פרקט למינציה שהינו פרקט סינתטי לכל דבר ועניין.

איך מנקים פרקט לבן?

האמת שצבע הפרקט פחות משנה עבור טכניקת הניקוי, ומה שמשנה זה החומר ממנו עשוי הפרקט (עץ, עץ מלא, ציפוי, PVC ועוד). פרקט מכל סוג בד"כ לא ניתן לניקיון בעזרת חומרי ניקוי רגילים, ולכן צריך לברר איזה חומר מתאים למשטח הספציפי ממנו עשוי הפרקט שלכם. עם זאת, בנוגע לצבע הלבן, בייחוד כאשר מדובר על עץ אמיתי שנוטה לספוג כתמים עם הזמן, יש להיזהר מלכתחילה לא להכתים את הפרקט.

מה היתרונות של פרקט למינציה?

פרקט למינציה הוא פרקט שעשוי מחומר דמוי פלסטיק, קשיח ועמיד, אשר עליו מודפס מרקם העץ הטבעי ועל ידי כך, מתקבל משטח הכולל את האסתטיקה של הפרקט הטבעי מחד, ואת העמידות של חומר הגלם הסינטטי מאידך. יש לציין שפרקט הלמינציה איננו עשוי מפלסטיק רגיל, או מחומר סינטטי פשוט, אלא מחומר חזק ויציב, כשכמובן קיימים סוגים שונים של פרקטי למינציה המותאמים לצורך של הלקוח.

איך לבחור פרקט?

באופן אישי, אנחנו תמיד בעד לקחת בחשבון קודם כל את הפרקטיקה, ולכן אנחנו ממליצים להחליט על מאפיינים כמו: לאיזה אזור בבית הפרקט מיועד? עד כמה נוכל להשקיע בניקיונו או בתחזוקתו? האם הפרקט מיועד לחדר ספציפי או לחלל ספציפי, או לא? מהצד האסתטי, חשוב שתדעו שגוונים שונים של פרקט מעניקים נופך שונה, כמו פרקט כהה-עמוק המתאים לסגנון עיצוב "חם יותר", או פרקט בהיר שמתאים לסגנון מודרני יותר.

האם אפשר לצבוע פרקט?

באופן כללי, כאשר מדובר על פרקט למינציה, ניתן להזמינו מראש בגוונים שונים ולעיתים על פי הזמנה אישית. אולם, לאחר ההתקנה, בין אם מדובר בפרט למינציה ובין אם מדובר על פרקט רגיל, לא ניתן לצבוע מחדש את הפרקט באופן שיהיה לו עיצוב או צבע שונה לגמרי. מה שכן ניתן לעשות, הוא לצפות בלכה פרקט טבעי. לכה יכולה להגיע במגוון צבעים אשר יחזקו את הגוון הטבעי של העץ, או יעניקו לו נופך חם או קר יותר.

למה פרקט מתנפח?

פרקט טבעי עשוי מעץ, וגם אם הוא עטוף או מצופה היטב, ללא טיפול נכון או תחזוקה, הוא יכול לספוח מים לאחר זמן מה, מכיוון שהציפוי יכול להיסדק. לכן, מומלץ לרכוש מראש פרקט שמותאם כמה יותר לעמידות בפני מים ולטפל בו היטב לאחר הרכישה. ייתכן מאוד שניקוי של הפרקט עם חומר שאיננו מתאים אולי לא יפגום פיזית במראה הפרקט ישר, אך יגרור נזקים עם הזמן.

האם כדאי להתקין פרקט על ריצוף קיים?

ניתן להתקין פרקט על ריצוף קיים, אולם בטרם ההתקנה יש לוודא כמה דברים: ראשית, המשטח (כלומר הריצוף הישן) צריך להיות ישר ושטוח. שנית, יש לראות איך מתאימים את ריצוף הפרקט החדש, באופן בו לא יישארו רווחים לא בין אריחי הפרקט ולא בין הפרקט לקיר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם הקדם!

לקבלת הצעה השאירו פרטים
Call Now Button דילוג לתוכן