פרקט לחדר ילדים ותינוקות

למרות הדימוי היוקרתי והעדין, ריצוף פרקט אינו צריך להסתיים בכניסה לחדר הילדים – להיפך!
מהם היתרונות של פרקט לחדר ילדים? האם לבחור בעץ טבעי או ברצפת למינציה? ואיך שומרים על הרצפה מהבוץ והבלגן שמביא עמו הילד? כל התשובות במאמר זה 🙂

ריצוף פרקט לחדר ילדים הוא פתרון הריצוף המושלם מכמה וכמה טעמים. ראשית, מדובר בריצוף נעים ועמיד מאוד בפני שחיקה ושנית מדובר בריצוף שעלותו כבר לא גבוהה כמו בעבר. מעבר לכך, זהו יופי של בולם זעזועים וזאת כמובן בניגוד למרצפות הסטנדרטיות שמגדילות את הסיכוי לחבלות ופציעות בצורה משמעותית, במיוחד בחדר הילדים. במאמר שלפניכם נפרט אודות הנקודות החשובות שיש להתייחס אליהן כאשר באים לבחור פרקטים לחדרי ילדים.

פרקטים לחדרי ילדים ותינוקות – בזכות החמימות

ברור כי מבחינת המשכיות העיצוב, אם בחרתם לרצף את כל חדרי הבית בפרקטים הרי שתרצו להמשיך את המגמה גם בחדר הילדים. אך מעבר ליתרונותיו האסתטיים של ריצוף יפה ויוקרתי למראה זה, יש לו גם מעלות נוספות ההופכות אותו לבחירה נהדרת דווקא לחדרי ילדים ותינוקות.
בניגוד למרצפות אבן סטנדרטיות או לקרמיקה, העץ הוא חומר פחות קשה, וגם יותר חמים. המגע שלו אינו קר. תכונות אלו הופכות את הפרקט לאידיאלי עבור תינוק המרבה לזחול על הרצפה, כמו גם לילדים, הנוהגים להתרוצץ יחפים ולשחק בישיבה על רצפת חדרם. נפילה על קרקע מעץ הינה רכה יותר מאשר על אבן, וכמובן, בדריכה יחפה רצפה זו נעימה יותר למגע, בוודאי בימי החורף. משטחים המחופים בפרקט בעלי טקסטורה המונעת החלקה, מאפשרים לילדים ופעוטות להתנסות בהליכה, ריצה, ריקוד וקפיצה ללא חשש לפגיעה חמורה במקרה של נפילה.
פרקט לחדר ילדים
פרקט לחדר ילדים

האם ללכת על פרקט אמיתי?

יש הורים החוששים משילוב פרקט בחדר ילדים ותינוקות בגלל נושא התחזוקה, כמו גם הפחד שהילד הצעיר יהרוס את הריצוף היקר. אין צורך לחשוש. מחיר ריצוף זה בימינו נוח מבעבר, וגם עמידותו טובה יותר. תחזוקתו קלה – טאטוא, שאיבת אבק וניגוב במטלית לחה יספיקו כדי לנקותו.
עם זאת, ניתן כמובן לבחור בפרקט למינציה סינתטי, שהינו זול יותר ועמיד יותר לנוזלים, למקרה שהילד יהפוך כוס מים או קופסת צבע גואש על הרצפה. מנגד, אם אתם רוצים דווקא את הדבר האמיתי, אתם יכולים להיות שקטים: אם חלילה הפרקט יינזק אחרי שנים של שחיקה תחת רגלי הילדים, תוכלו לחדשו באמצעות ליטוש ולהעלים את כל סימני הזמן ממנו לכשהילד יתבגר.
כמו כן פרקט הוא משטח שקל מאד לנקות מאבק, ואין צורך להתעסק עם שואבי אבק על בסיס קבוע. יתר על כך, פרקט מעץ טבעי נחשב לדוחה אבק, בדומה לרהיטים מעץ טבעי, אשר כמעט ולא נאגר עליהם אבק.

איך בוחרים פרקט לחדר ילדים?

  • שתפו את הילד בתהליך קבלת ההחלטות – הורים רבים בוחרים להפתיע את ילדיהם ופשוט להשאיר אותם מחוץ לתמונה כאשר הם בוחרים את הגוון המתאים של הפרקט. מדובר בטעות נפוצה וחשוב להימנע מכך. כאשר הילד הופך לשותף מלא בתהליך קבלת ההחלטה, הסיכוי שיגלה אנטגוניזם לגוון הנבחר בשלב מאוחר יותר שואף לאפס. זאת בניגוד למקרה שבו הגוון נכפה על הילד ופוגע בשאיפה שלו לעצמאות ואוטונומיה בחדרו, קחו זאת לתשומת לבכם.
  • התאמת הגוון של הפרקט לשאר האלמנטים בחדר – ככל שהגוון של הריצוף ישתלב בצורה זורמת וחלקה יותר עם הגוון של שאר האלמנטים בחדר, כך האווירה בחדר תהיה נעימה יותר. לכן חשוב ביותר להגיע לחנות הפרקטים עם צילומים איכותיים של החדר. ישנן אף חברות המספקות שירותי הדמיה, על מנת שההורים והילדים יוכלו להתרשם מראש מהאופן שבו ישפיע הגוון הספציפי על האווירה בחדר הילדים.
  • לפתוח את הראש – עד כה המבחר בשוק הפרקטים לא היה מסנוור במיוחד בלשון המעטה. כיום לעומת זאת, ישנו מגוון עצום של פרקטים בגוונים מפתיעים, לרבות גוונים שלא באמת ניתן למצוא בטבע כמו לדוגמה ורוד או כחול. לכן, מומלץ להתרשם ממגוון רחב כמה שרק ניתן של סוגי פרקט לחדר ילדים לפני שמקבלים החלטה.

מהם תווי התקן הקיימים בעולם הפרקטים?

  • תו תקן של מכון התקנים הישראלי, תקן מס' 1481. תקן זה מיועד לפרקט למינציה, מכיוון וחל על לוחות סיביים המיוצרים בתהליך יבש.
  • תו תקן עמידות כנגד אש וכנגד עשן תקן 921, העוסק בשימוש בציפויי רצפה לפי תגובותיהם בשריפה.
  • תקן E1 המעיד על פליטה נמוכה מאוד של גז פורמלדהיד, שנמצא במוצרי עץ מלאכותי.
  • תקן CELQ – מגביל את מידת התנפחות הפרקט, בעקבות מגע עם נוזלים או לחות, עד לחמישה עשר אחוזים מעוביו המקורי של החומר
להצעת מחיר לפרקט לחדר ילדים צרו קשר בטלפון, בוואצפ או במייל ונשמח לעמוד לשרותכם 🙂
לקבלת הצעה השאירו פרטים