פרקט גושני

תוכן עניינים

כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה קיימים בשוק סוגים רבים של פרקטים. ישנו פרקט עץ שנחשב איכותי ביותר ופרקט למינציה שמחקה את העץ במראהו וישנו סוג נוסף שאת מרכיביו נסרוק במאמר הבא: פרקט הגושני.
פרקט גושני זהו סוג נוסף של פרקטים ונחשב עמיד וחזק, הוא מיוצר כבר שנים רבות ומוכר מאוד. מייצרים אותו מעצים קשים כגון: מייפל, קומרו, אלון מהגוני וג'טובה ומיוצר מקשה אחת. הוא חזק ועבה ועשוי מעץ שלא עבר עיבוד אלא גימור וליטוש בלבד ויכול לקבל מראה שונה לפי הליטוש שלו. ניתן לייצר ממנו מוצר אלגנטי ומבריק או במראה עתיק ומשויף.
מכיוון שפרקט גושני מיוצר ממספר עצים גם הצבעים מהם הוא מתקבל יכולים להיות מגוונים. ניתן להישאר עם צבע העץ הטבעי או לחילופין – לצבוע אותו. הדרך העמידה ביותר לעשות זאת היא לצבוע כל לוח בנפרד ורק אחר כך להתקין את הלוחות על הרצפה.
המומחים שלנו לשירותכם: חייגו עכשיו! 1700-50-39-40
פרקט גושני פרקטים גושני

אז איך מתחזקים פרקט גושני

פרקט גושני אין מנקים עם מים שכן מים ולחות פוגעים באיכותו. אם נרצה לשמור על איכותו ועל מראהו לאורך שנים יש לטאטא ולנקות אותו בעזרת ניגובו בלבד. ישנו מגב מיוחד העשוי כותנה ברוחב של שלושים וחמישה עד ארבעים סנטימטרים שעליו מרססים חומר ניקוי מיוחד כיממה לפני הניגוב ורק בעזרתו מנגבים את המשטח.
אם בוחרים לעשות זאת בעזרת שואב, יש לעשות זאת עם שואב אבק בעל מברשת רכה ולא עם שואב חובט. יש להימנע מלגרור רהיטים על הרצפה או מלצעוד עליו עם נעלי עקב ואם יש חיות בבית יש להקפיד על גזיזת ציפורניהם כדי שלא ישרטו את הפרקט. כמו כן, הפרקט ניזוק מקרני השמש ולכן יש למנוע ממנו חשיפה ישירה אליה. שמירה על ניקיונו באופן תמידי יעזרו למנוע לכלוכים שיפגעו בו.

אם נבהלתם מרמת התחזוקה הגבוהה הנדרשת דעו לכם שהדרך לחידוש הפרקט היא קלה מאוד ניתן ללטש אותו באופן תדיר ובכך לקלף שכבת עץ אחת ולחשוף מתחתיה שכבה חדשה, מרהיבה וחלקה. כל עוד דואגים לתחזוקה נאותה ולפי הכללים שציינו כאן הפרקט שלכם ישמר ויראה נהדר למשך שנים רבות.

התקנת פרקט גושני

בבואנו להתקין את הפרקט חשוב שנקפיד שהמשטח יהיה מאופס ומפולס לחלוטין. משטח עקום לא יאפשר התקנה טובה. ניתן להתקין את הפרקט הגושני על ידי הדבקה למשטח או על ידי מסמור הלוחות למשטח המיושר שהוכן מראש. אחרי ההתקנה מלטשים היטב את הפרקט.

מידות נבחרות:

אורך הפרקט המדובר הוא בין שמונים למאה ושמונים סנטימטר. הרוחב שלו הוא בין שבעה לעשרים סנטימטר כאשר על פי רוב מדובר בכחמישה עשר סנטימטרים. במקרים חריגים ניתן לקבל רוחב של שלושים סנטימטר, העובי שלו נבחר לפי דרישת הלקוח ועומד בערך על ארבעה עשר עד עשרים ושניים סנטימטרים,חשוב לזכור: העובי של הלוח הוא מה שיקבע כמה ניתן יהיה ללטש את הפרקט ולחדש אותו במקרה הצורך.

השאירו פרטים ונחזור אליכם הקדם!

לקבלת הצעה השאירו פרטים
Call Now Button דילוג לתוכן