איך לשמור על שטיח לאורך זמן?

כל סוגי השטיחים דורשים תחזוקה מוקפדת ומהבחינה הזו אין הבדל בין אריגים, שטיחים מקיר לקיר או שטיחי כניסה.

על מנת לשמור על השטיח כדאי להקפיד על הכללים הבאים:


א. אוורור אבק אחת לחצי שנה – הקפידו להפוך את השטיח אחת לחצי שנה והשאירו אותו על פניו למשך שלושה ימים. כך תוכלו לאוורר את האבק ולפזר מחדש את הסיבים. הטיפ הזה אמנם לא מתאים לשטיחים מקיר לקיר, אך הוא בהחלט יעיל עבור כל סוגי האריגים שיש לכם בבית או במשרד.


ב. הקפידו על מניעת לחות – כדי לשמור על שטיח לאורך זמן יש למנוע ממנו הצטברות של לחות. במדינה עם אקלים ים תיכוני כמו ישראל קשה לעשות את זה, אך אפשר להתחיל בפרישת השטיח אחת לשנה במקום מוצף שמש. כך מייבשים את הלחות שנספגת בשטיח ומונעים נזקים בלתי הפיכים לבד ולסיבים.


ג. השתמשו במשטח למניעת החלקה – הטעות הנפוצה ביותר של בעלי שטיחים היא להניח אותם ישירות על הריצוף. פעולה כזו גורמת לשחיקה ומורידה את איכות השטיח כבר לאחר מספר חודשים. מנגד, רצוי להשתמש ברפידת לבד או רשת. יש להניח אותן על הרצפה ומעליהן את השטיח כדי למנוע החלקה ושחיקה.

 

איך מסירים כתמים מתוך שטיחים מקיר לקיר?

שמירה על שטיח גם דורשת מטבע הדברים הסרה מהירה של כתמים. חשוב למהר ולטפל בכתמים כדי למנוע את הספיגה שלהם לצמיתות. בשטיחים מקיר לקיר אפשר לעשות זאת עם חומרי ניקוי ייעודיים. טיפ נוסף הוא לנקות את הכתמים בהתאם לסוג החומר. מומלץ לנקות כתמי יין אדום עם ייבן לבן, אך לנקות כתמי דם או ביצה עם מים קרים.

הקפידו על אחזקה קבועה של חומרי ניקוי לשטיחים בבית. קראו היטב את הוראות היצרן והשתמשו במטליות לחות לספיגת נוזלים שנשפכו על השטיח. שמרו על השטיח לאורך זמן ותיהנו מרמת חיים גבוהה. הקפידו על ביצוע ניקיון תקופתי, אווררו את השטיח מחוץ לבית וחשפו אותו לשמש כדי למנוע לחות. השתמשו גם במשטח למניעת החלקה והגנו משחיקה.

לקבלת הצעה השאירו פרטים