טיפים לבחירת צבע פרקט

השפעת צבע הפרקט על החדר

הניסיון הרב שצברה חברתנו בתחום הפרקטים, מאפשר לנו להנחות את לקוחותינו לכך שלפני שבוחרים את צבע חיפוי הפרקט שמתכוננים להתקין, חשוב להבין איזו מטרה מעוניינים להשיג. ניתן לומר באופן כללי ובהכללה גסה, כי צבעים כהים יוצרים אשליה של הקטנת החלל, ולעומתם צבעים בהירים נותנים תחושה של מרחב גדול. מעבר לאשליה האופטית הנוצרת בעקבות הצבע, ישנה גם השפעה נוספת לצבע, והיא תחושה שנוטים לכנות כ"חום" או "קור".
נקודה שחשוב לדעת, לפני שנתחיל בסקירת גווני הפרקט השונים והתאמתם לחללים השונים, הינה שצבעו של פרקט מעץ טבעי מתכהה עם חלוף הזמן. זהו תהליך טבעי המתרחש כתוצאה מחשיפת הפרקט לאור.

מתי לבחור פרקט בהיר?

מבחינה פיזיקאלית, פרקט בהיר וחיוור מחזיר את האור שמגיע אליו, דבר הגורם לנו אשליה אופטית של חלל מוגדל. מסיבה זו, מומלץ להתקין פרקט בהיר בחדרים חשוכים, אשר אתם מעוניינים להאיר. פרקט בהיר, ובפרט פרקט לבן, משדר תחושת ניקיון והתחדשות. זהו אלמנט עיצובי מקובל בעיצוב המודרני. סקאלת הצבעים הבהירים והחיוורים תתאים לחללים שמיועדים לשדר שלווה, רוגע ושקט נפשי. לרצפה בהירה מידי ישנם שני חסרונות, והם:
  • נוטה להתלכלך בקלות, או ליתר דיוק, לא מסתירה את הלכלוך שנאגר על גביה. רצפה, בין אם היא עשויה מקרמיקה, פרקט או שיש משובץ יהלומים, אחת דינה להתלכלך. בשלב בחירת צבע הרצפה, צריך לקחת בחשבון גם שיקול זה. פרקט למינציה עמיד בפני לכלוך יותר מפרקט מעץ טבעי.
  • יכולה לשדר תחושת "קור" וריחוק. כאשר מודעים לתהליך הטבעי המתרחש במוח האנושי, ברגע שהוא נפגש עם חלל לבן או חיוור, ניתן להשתמש ברצפה בהירה מאד בחללים שאנו מעוניינים שישדרו מסר של "קור" או ריחוק. מקובל להסביר את הפירוש שמתבצע במוחנו לצבעים החיוורים והלבנים, כאל הקבלה של הצבע למצב של חוסר חיות ומוות. הקונוטציה החיובית לצבעים אלו: על טבעי, רוחניות.

מתי לבחור פרקט כהה?

פרקט כהה מוסיף נופך דרמטי לחלל המחופה, במיוחד כאשר הקירות צבועים בצבעים בהירים, ומוצבים רהיטים בהירים על הרצפה הכהה. חלל המשלב קירות בהירים ופרקט כהה משדר מסר סמכותי ורשמי. סקאלת הצבעים הכהה תתאים למשרדים או חדרי קבלה של עסקים המעוניינים למתג את עצמם באופן זה. חשוב להיזהר ולא לרהט חדר בעל ריצפה כהה, ברהיטים לבנים לגמרי, מכיוון והרצפה הכהה "בולעת" את נוכחות הרהיטים הלבנים. מומלץ לבחור בצבעים בהירים כגון: שמנת, אופוויט או צהבהב בהיר.

גווני ביניים

ישנו טווח גדול מאד של צבעים, שנכלל בהגדרת "גווני בייניים": חום-בהיר, צהבהב- חום, במבוק, אגוז ועוד. גוונים אלו מומלצים עבור חללים ניטרליים. רצפה בצבע חום בהיר, משדרת תחושת ביתיות וחמימות. עם גוונים אלו קל לשלב את כל צבעי הרהיטים, מכיוון והם ניטרליים. עבור חדרי מגורים, מומלץ להשתמש בפרקט בגווני הביניים, על מנת לשדר מסרים של פשטות, תחכום ויוקרתיות בו זמנית.
לקבלת הצעה השאירו פרטים