סוגי עצים שונים בשימוש בפרקטים

פרקט עץ מלא או שכבתי משדרג את המראה של חלל הפנים ומתאים גם לחיפוי מדרגות אבן. כיום ניתן להשתמש בסוגים שונים של עצים על מנת לייצר ולהרכיב פרקטים מן הסוג הזה:


א. עץ אלון – זהו הסוג הפופולארי ביותר של העצים המשמשים להרכבת פרקט. אלון הוא עץ איכותי, נפוץ ופופולארי המתכתב עם סגנונות ריהוט שונים. הוא מגיע בדרגות מיון שונות ואפשר להשיג עם צורות העיניים הטבעיות, עם חצי מראה טבעי של עיניים וטבעות או ללא עיניים וטבעות בכלל. הגימורים המתאימים עבורו הם שתי שכבות לכה, הברשה בלכה, שבע שכבות לכה או שמן.


ב. עץ אגוז אמריקאי – זהו עץ חזק ומאסיבי שעלותו גבוהה יותר ביחס לאלון. הוא מספק תחושת חמימות ומומלץ לחדרי שינה ובתים פרטיים. הגימורים עבורו הם לכה ועבודת יד, ניתן להשיג אותו בגוון טבעי עד אדמדם ואפשר להוסיף לו גוונים מיוחדים לפי בקשת הלקוח.


ג. עץ מייפל – זהו עץ אמריקאי המיובא לישראל על ידי שורה ארוכה של חברות ומתקיני פרקטים. הוא מגיע במגוון וריאציות והגימור המתאים עבורו כולל הברשה, נגיעות לבן, גמר שמן, גמר לכה וגמר עבודת יד.הרשימה של סוגי עצים שונים בפרקטים כוללת דובדבן, בוק והונבה. אלו עצים פחות נפוצים שנמכרים גם במחירים הנקבעים לפי צרכי הלקוחות.

טיפים לעיצוב פרקט עץ

אחת המטרות שלשימוש בפרקט עץ הוא לעצב מחדש את חלל הפנים של הבית או המשרד. בכל הנוגע לשימוש בעץ אלון, הטיפ העיקרי הוא לנצל את המראה השכיח שלו כדי להקנות אווירה קלאסית. הצבע של האלון נייטראלי ולכן הוא יכול להתאים גם לרהיטי עץ בעלי נוכחות. מנגד,חובבי המראה הכפרי צריכים לבחור את הפרקט המיוצר מעץ אגוז אמריקאי. עץ מייפל יתאים לחדרי משרדים וישיבות ואופן הגימור שלו עשוי להקנות מראה יוקרתי לסלון הבית והדירה.

לסיכום, יש הרבה סוגים של עצים המשמשים לייצור פרקטים ולכל אחד תכונות אחרות. הדבר החשוב הוא לבחוראת חומרי הגלם המתאימים עבור פרקט עץ ולהקפיד על התקנה מקצועית.

לקבלת הצעה השאירו פרטים