10 טיפים לקניית פרקט עץ

תוכן עניינים

טיפים לקניית פרקט עץרצפת פרקט, או יותר נכון לומר- רצפת פרקט עץ, עשויה ממשטחי עץ המונחים אחד על יד השני ומהווים חיפוי לרצפת הבית. רצפת פרקט עץ מהווה שדרוג למראה הכללי של הבית, היא משרה אוירה חמימה וביתית ונותנת מראה יוקרתי ואצילי. רצפת פרקט עץ הינה בטוחה מכיוון שניתן ללכת על גביה יחפים גם בימי חורף קרים, או לשחק עם הילדים על הרצפה ללא חשש מצינון וללא צורך בשטיח.
גם תחזוקה של רצפת פרקט עץ היא פשוטה. אין צורך בדליי מים רבים על מנת לשמור על הניקיון. מספיקים טאטוא וניגוב קל והרצפה נקיה. הרצפה לא צוברת אבק ולכן מתאימה לחדרי ילדים הרגישים יותר לאבק, לחדרי מגורים ובעצם לכל חדרי הבית.

איך אדע איזה פרקט הוא המתאים ביותר?

כדי לדעת מהו פרקט העץ המתאים ביותר יש לבדוק מהם הצרכים עליהם יש לענות:
מיקום: האם מדובר בפרקט בחדר ילדים? האם הרצפה תותקן באולם בו יש שחיקה רבה כגון כיתה או אולם ספורט? או שמא מדובר בחדר מגורים יוקרתי?
רצפות פרקט מתאימות לכל מקום, אך יש צורך להתאים את הפרקטים באופן ספציפי, כי יש הבדל בין הסוגים השונים מבחינת שחיקה ותחזוקה.עובי: פרקטים שונים מגיעים בעוביים שונים, בין מילימטרים בודדים לעשרות מילימטרים. עובי הפרקט משפיע על רמת הבידוד שלו ומראה על איכותו.סוג: כאמור יש סוגים רבים ושונים של פרקטים. ישנם פרקט עץ מעץ מלא, מעץ מעובד, פרקט למינציה ועוד.
השאלה היא כמה מחיר אתם מוכנים להוציא ואיפה הפרקט יוצב. פרקט למינציה נחשב פשוט אך עמידותו גבוהה והוא מתאים למקומות עם שחיקה גדולה, לעומתו פרקט העץ הגושני, הוא עמיד לאורך שנים ובעל מראה יוקרתי, אך לא מתאים למקומות עם שחיקה גבוהה כי הוא דורש שיוף וחידוש הרצפה אחת לתקופה.גודל שטח החיפוי:
לפני שאתם ניגשים לבחור פרקט עץ, מדדו את גודל השטח אותו אתם מעוניינים לחפות. הוסיפו מספר מטרים ליתר ביטחון.

חומרים נוספים: קחו בחשבון שהתקנת פרקט עץ דורשת שימוש בחומרים נוספים כגון ספוג, פנלים מתאימים ועוד. יש לקחת אותם בחשבון מצד ההוצאות הצפויות.

התקנה: כאשר אתם בוחרים להתקין פרקט עומדות בפניכם שתי אפשרויות: התקנה עצמאית, או בעל מקצוע שיגיע אליכם הביתה. כמובן שזה מתבטא באיכות העבודה אך גם בעלויות. על כן בררו היטב לפני קניית הפרקט מי מתקין וכיצד מתקינים. בחרו בעל מקצוע סבלן ומומחה שילווה אתכם מתחילת התהליך: בחירת פרקט עץ מתאים לדרישותיכם, הסברים על תחזוקת הפרקט, התקנתו, וכמובן זמינות לאחר ההתקנה במידת הצורך.

צבע: פרקטים מגיעים במגוון רחב של צבעים, מעץ טבעי, דמוי עץ, וצבעים רבים נוספים. חשוב לערוך רשימה של הצבעים בחדר בו אתם מעוניינים להתקין את הפרקט כדי לבחור בצע שיתאים ביותר.

דוגמת: תהיו מופתעים לגלות שהדוגמאות של הפרקטים לא יסתכמו רק בעץ חום , אלא הן רחבות ועשירות ביותר, ויוכלו להעניק גם לחדר הפשוט ביותר מראה יוקרתי. חשבו על כך מראש על מנת למנוע בלבול מול ההיצע הרב.

תחזוקה: סוגי פרקטים שונים דורשים תחזוקה שונה. יש כאלו הדורשים שיוף אחת לתקופה ויש פחות מפונקים שמספיק להם ניגוב והם כבר נראים טוב. חשבו מראש, לכמה זמן אתם מעוניינים בפרקט, וכמה אתם רוצים להשקיע לאחר התקנתו.

השאירו פרטים ונחזור אליכם הקדם!

לקבלת הצעה השאירו פרטים
Call Now Button דילוג לתוכן